Etyka

etyka Lekcje etyki organizowane w Gimnazjum nr 13 we Wrocławiu , mają za zadanie przedstawienie wiedzy dotyczącej moralności, etosu, obyczaju i stylu życia obecnego w kulturach oraz koncepcjach etycznych. Lekcje są także okazją do kształtowanie umiejętności dokonywania etycznej analizy i oceny działań poprzez omawianie i dyskutowanie dylematów etycznych.

Platforma edukacyjna, stanowi wsparcie dla lekcji etyki i służy do wykonanie testów, oddania projektów oraz jest zbiorem materiałów dodatkowych do tematów ( klik )

Uniwersytet Opolski

uo

Prowadzone zajęcia:

1. Dydaktyka nauczania etyki w szkole (opis zajęć)
  2. Dydaktyka nauczania filozofii w szkole (opis zajęć)

Wybrane koncepcje i systemy filozoficzne

Szanowni Państwo, nasz spotkania ćwiczeniowe mają na celu, umożliwienie zdobycia wiedzy, na temat najważniejszych stanowisk i systemów filozoficznych XIX i XX wieku, poprzez krytyczną lekturę i interpretację tekstów.

Spotkania nasze kończą się kolokwium pisemnym, które odbędzie się na ostatnich zajęciach.

Zakres przedmiotu Wybrane koncepcje i systemy filozoficzne składa się z:

1) Wykładu dr Tomasza Zarębskiego (info)

2) Ćwiczeń i materiałów do samodzielnej pracy.

Strefa z ograniczonym dostępem.

pdfJak założyć konto i zostać przypisanym do grupy?

Po założeniu konta i zalogowaniu się, będą dostępne:

• materiały prezentowane na zajęciach.
  • materiały na ćwiczenia.