Bieganie

170423 c3 0569Nigdy specjalnie żadna aktywność fizyczna zwana sportem, nie interesowała mnie na tyle, aby ją trenować. Swoje nastawienie do wysiłku fizycznego, zmieniłem poprzez obserwację mojego brata Krzysztofa (dzięki Kris!), który od roku 2015, amatorsko biegał i zaczynał starty w imprezach biegowych.

Początki biegowe są ponoć zawsze trudne, a jeśli ktoś zaczyna przygodę z bieganiem, dobiegając czterdziestki, to w moim subiektywnym odczuciu, są to początki jeszcze trudniejsze. Bieganie łączy w sobie trzy powiązane obszary: wytrzymałości fizycznej, odżywiania oraz psychiki. Pytanie tylko, który z tych obszarów jest dominujący? Po pierwszych sześciu miesiącach biegania było dla mnie jasne, że wegetarianizm, który stał się moim wyborem, przeszło 24 lata temu i na starcie jest już „obszarem” najlepiej rozpoznanym, tak więc trzeba się było zająć wytrzymałością biegową oraz psychiką. Zdobywanie wiedzy dt. siły  i technik treningowych w sportach wytrzymałościowych oraz poznawania własnych granic trwa u Mnie do dziś.

Jako biegaczy amatorów, biegam i rywalizuję głównie ze sobą oraz kolegami i koleżankami z Vege Runners. W barwach tej grupy biegam na zawodach. Nie spodziewałem się, że tak mocno pochłonie mnie rozwijanie pasji, jaką jest bieganie, oraz że przygoda ta, przyczyni się do poznania tylu interesujących osób, które dzieląc się swoją pasją i wiedzą, pomagają innym się rozwinąć.

 W chwili obecnej, to moje najlepsze wyniki na dystansach: 

  • 5 km - 00:20:34 - Parkrun Wroclaw #220 (2017)
  • 10 km - 00:43:10 - VII Dziesiątka Lwówecka (2017)
  • Półmaraton - 01:36:09 - 5. PKO Nocny Wrocław Półmaraton (2017)
  • Maraton - 03:38:30 - 19. PKO Poznań Maraton (2018)

Wszystkie moje starty:

  1. Enduhub (klik)
  2. Klasyfikacja drużynowa Vege Runners (klik)

Zachęcam do własnej aktywności biegowej w jej wszystkich odsłonach oraz poznania osób na diecie roślinnej u których można znaleść informację o zdrowiu, jedzeniu i bieganiu.

   Do zobaczenia na treningu lub biegu !